linki historia oddziału statut simp zarząd galeria o nas news strona glowna
   
 

25.02.2022

W związku ze zbliżającym się końcem czteroletniej kadencji dotychczasowych władz Sekcji, w dniu 24 lutego odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków Sekcji Spawalniczej oddziału Warszawskiego. W wyniku przeprowadzonych wyborów wybrano nowy Zarząd Sekcji na kolejną kadencję. Nowym Prezesem Sekcji Spawalniczej OW SIMP został kol. Marek Żubrowski. Skład nowego Zarządu Sekcji znajduje się w zakładce 'Zarząd'. Serdecznie gratulujemy!
Zarząd Sekcji

 

23.12.2021

Koleżanki i Koledzy, Członkowie i Sympatycy Sekcji Spawalniczej SIMP oddziału Warszawskiego.
W imieniu Swoim oraz Zarządu Sekcji chciałbym złożyć Wszystkim życzenia Wspaniałych, Radosnych i Rodzinnych Świąt. Niech nadchodzące Święta przyniosą dużo odpoczynku i sił na kolejny rok z nadzieją na lepsze i bezpieczne czasy. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!
Prezes Sekcji

 


20.06.2021

W dniu 17 czerwca 2021 przy współudziale Sekcji Spawalniczej zorganizowane zostało w warunkach reżimu sanitarnego IV już Mazowieckie Sympozjum Spawalnicze na Wydziale Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej w formie stacjonarnej z bezpośrednią transmisją on-line przez internet. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie internetowej: http://www.wip.pw.edu.pl/zis
Zarząd Sekcji 

13.04.2021

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 10 kwietnia 2021, zmarł Kazimierz Puto, nasz Kolega, członek Sekcji Spawalniczej.
Mgr inż. Kazimierz Puto był absolwentem Politechniki Częstochowskiej. Pracował w Chemarze – Kielce, MetalChemie – Toruń. Był rzeczoznawcą technicznym w Metalexporcie – Warszawa. Pracował jako niezależny inspektor Bureau Veritas nadzorując budowę rurociągu w Iraku, prowadził inspekcje instalacji wydobywniczych ropy naftowej na platformach produkcyjnych formy TOTAL. Prowadził niezależną inspekcję na budowie terminali LNG w wielu krajach.
Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w najbliższy czwartek 15 kwietnia o godzinie 14.00 w kościele pw. św. Kazimierza w Pruszkowie, przy ulicy ul. Kraszewskiego 23. Po mszy nastąpi odprowadzenie na cmentarz parafialny w Pruszkowie. W internecie na stronie parafii św. Kazimierza dostępna będzie transmisja mszy żałobnej na żywo. Transmisję obejrzeć można uruchamiając o godzinie 14.00 w czwartek następujący link w przeglądarce internetowej: https://parafiaswkazimierza.pl/live/

Pokój Jego duszy. Odpoczywaj w spokoju. 

24.12.2020

Drodzy Członkowie i Sympatycy Sekcji Spawalniczej SIMP oddziału Warszawskiego. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, chciałbym w imieniu Swoim oraz Zarządu Sekcji złożyć najserdeczniejsze życzenia Zdrowych, Radosnych i Rodzinnych Świąt. Życzę aby ten Świąteczny czas przyniósł spokój dla ducha i odpoczynek dla ciała. Niech to będzie czas spędzony wśród Waszych Bliskich wypełniony miłością i wzajemną życzliwością. Wesołych Świąt!
Prezes Sekcji

 

28.09.2020

Z wielkim smutkiem przekazujemy, że w dniu 27 września 2020 w wieku 70 lat odszedł od nas Jerzy Jakubowski, członek Sekcji Spawalniczej, wspaniały kolega, ceniony naukowiec i inżynier, nauczyciel akademicki, przyjaciel młodzieży, uhonorowany medalem im. Stanisława Olszewskiego. Będzie nam Go bardzo brakowało.
Zarząd Sekcji


(Fot. Archiwum ZIS)


 

09.04.2020

Drogie Koleżanki i Koledzy, członkowie i sympatycy Sekcji Spawalniczej SIMP oddziału Warszawskiego. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, kiedy nie możemy się spotykać, zbliża się czas Świąt Wielkiej Nocy, innych niż dotychczasowe. Pragnę życzyć Państwu i Waszym Bliskim siły ducha i ciała, nadziei nowego życia oraz błogosławieństwa Zmartwychwstałego Chrystusa. Niech Wielkanocne życzenie przyniesie sercu spokój i zadowolenie aby cieszyć się życiem w każdym jego momencie. Spokojnych i Zdrowych Świąt Wielkanocnych.
Zarząd Sekcji

 

30.05.2019

W dniu 30 maja 2019 podczas uroczystego otwarcia III Mazowieckiego Sympozjum Spawalniczego na Wydziale Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej wręczone zostały odznaki SIMP czterem członkom naszej Sekcji Spawalniczej: Kol. Andrzejowi Kolasie - odznaka Zasłużonego Seniora SIMP, kol. Janowi Grzebalskiemu - odznaka Zasłużonego Seniora SIMP, kol. Dariuszowi Golańskiemu - Złota Honorowa Odznaka SIMP, kol. Wojciechowi Zakolskiemu - Srebrna Honorowa Odznaka SIMP. Wyróżnienia wręczyli obecni na uroczystości Andrzej Baryłka - Prezes Oddziału Warszawskiego SIMP oraz Kazimierz Łasiewicki - sekretarz Generalny SIMP. Serdecznie gratulujemy!


(Fot. J.Grześ)


 

08.05.2019

Tradycyjnie, w dniu imienin Stanisława (8 maja) nasza społeczność obchodzi Dzień Spawalnika. W tym dniu przedstawiciele naszej Sekcji złożyli wieniec na grobie św. pamięci prof. Stanisława Piwowara na cmentarzu Bródnowskim w Warszawie. Oficjalnie spotkamy się 9 maja na Wydziale Inżynierii Spajania Politechniki Warszawskiej o godz. 17 gdzie odbędzie się okolicznościowe spotkanie koleżeńskie połączone z odczytem technicznym - szczegóły w zakładce 'Odczyty'.


(Fot. R.Niwiński)


 

26.04.2019

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w III Mazowieckim Sympozjum Spawalniczym organizowanym przez Zakład Inżynierii Spajania PW, Linde Gas Polska, Oddział Warszawski Sekcji Spawalniczej SIMP oraz Przegląd Spawalnictwa. Sympozjum odbędzie się w dniu 30 maja 2019 (czwartek) na Wydziale Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej.
W programie m.in.
- prezentacje nowych urządzeń spawalniczych;
- szkolenia w zakresie obsługi nowoczesnych urządzeń spawalniczych, stosowania nowoczesnych dodatkowych materiałów spawalniczych;
- prezentacje najnowszych rozwiązań z zakresu automatyzacji i robotyzacji spawania;
- prezentacje najnowszych osiągnięć naukowych w dziedzinie spawalnictwa;
- pokazy i konkursy, praktyczne spawanie nowoczesnymi urządzeniami;
- biesiada spawalników.
Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie internetowej: http://www.zis.wip.pw.edu.pl
Opłata dla członków SIMP jest obniżona o 50%.
Zarząd Sekcji 

28.02.2019

W dniu 27.02.2019 odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Andrzeja Dudy uroczysta Gala podsumowująca XXV plebiscyt o tytuł Złotego Inżyniera "Przeglądu Technicznego". Miło nam poinformować, że laureatem plebiscytu "Złoty Inżynier" w kategorii "Innowacje" został nasz kolega prof. Tomasz Chmielewski, który otrzymał statuetkę Srebrnego Inżyniera. Serdecznie gratulujemy wspaniałego wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów zawodowych!
Zarząd Sekcji


(Fot. Pałac Prezydencki)


 

21.12.2018

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, składamy naszym członkom i sympatykom najserdeczniejsze życzenia - dużo radości, zdrowia oraz wielu wspaniałych świątecznych chwil. Życzymy także dużo szczęścia oraz pomyślności w Nowym 2019 roku.
Zarząd Sekcji

 

28.09.2018

W dniu 19 września 2018 podczas 60 Międzynarodowej Konferencji Spawalniczej "Spawalnictwo w dobie przemysłu 4.0" został wręczony naszemu koledze, członkowi Zarządu Sekcji Spawalniczej SIMP, prof. Tomaszowi Chmielewskiemu medal im. inż. Stanisława Olszewskiego za szczególne osiągnięcia w rozwoju spawalnictwa. Medal wręczył Prezes Sekcji Spawalniczej SIMP kol. Jan Plewniak, obecny był także prof. Zbigniew Mirski - przewodniczący kapituły medalu. Jednocześnie wręczono także trzy inne medale im. St. Olszewskiego dla osób z oddziału śląskiego Sekcji Spawalniczej. Serdecznie gratulujemy!


(Fot. D.Golański)


 

14.06.2018

W dniu 14 czerwca 2018 podczas uroczystego otwarcia II Mazowieckiego Sympozjum Spawalniczego na Wydziale Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej został wręczony Panu Andrzejowi Oneksiakowi medal im. inż. Stanisława Olszewskiego za szczególne osiągnięcia w rozwoju spawalnictwa. Medal wręczył sekretarz Generalny SIMP Pan Kazimierz Łasiewicki, obecni byli także Prezes Oddziału Warszawskiego SIMP Pan Andrzej Baryłka, Prezes Sekcji Spawalniczej SIMP o/Warszawskiego SIMP Pan Dariusz Golański oraz członek Zarządu Sekcji Spawalniczej SIMP Pan Tomasz Chmielewski. Serdecznie gratulujemy!


(Fot. J.Grześ)


 

10.05.2018

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w II Mazowieckim Sympozjum Spawalniczym organizowanym w dniu 14 czerwxa 2018 (czwartek) przez Zakład Inżynierii Spajania, Instytut Technik Wytwarzania na Wydziale Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej oraz Linde Gas Polska sp. z o.o.
W programie m.in.
- prezentacje nowych urządzeń spawalniczych;
- szkolenia w zakresie obsługi nowoczesnych urządzeń spawalniczych, stosowania nowoczesnych dodatkowych materiałów spawalniczych;
- prezentacje najnowszych rozwiązań z zakresu automatyzacji i robotyzacji spawania;
- prezentacje najnowszych osiągnięć naukowych w dziedzinie spawalnictwa;
- pokazy i konkursy, praktyczne spawanie nowoczesnymi urządzeniami;
- biesiada spawalników.
Wszystkie szczegóły dotyczące Sympozjum znajdują się na stronie: http://www.zis.wip.pw.edu.pl (opłata dla członków SIMP jest obniżona o 50%).

 

08.05.2018

W dniu 8 maja z okazji Dnia Spawalnika oraz przypadających imienin Stanisława przedstawiciele naszej Sekcji złożyli wiązankę kwiatów na grobie św. pamięci prof. Stanisława Piwowara.


(Fot. R.Niwiński)


 

25.04.2018

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 22 kwietnia 2018, w wieku 86 lat odszedł Pan prof. dr hab. inż. Władysław Włosiński, wybitny naukowiec i inżynier, ceniony nauczyciel akademicki, przyjaciel młodzieży, uhonorowany medalem im. Stanisława Olszewskiego.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w Domu Pogrzebowym w dniu 4 maja (piątek) 2018 o godz.12:00 na Cmentarzu Powązki Wojskowe w Warszawie

Profesor Władysław Włosiński był kierownikiem Zakładu Inżynierii Spajania (1982-2002, dawniej Zakładu Spawalnictwa), prodziekanem ds. ogólnych i nauki Wydziału Mechanicznego Technologicznego (1987-1990), prorektorem ds. nauki Politechniki Warszawskiej (1993-1999), wychowawcą wielu pokoleń inżynierów. Profesor był wybitnym uczonym i cenionym w świecie specjalistą, posiadającym bogaty dorobek naukowy w dziedzinie inżynierii materiałowej. Specjalizował się w zagadnieniach połączeń spajanych ceramiczno-metalowych i był twórcą szkoły naukowej spajania materiałów zaawansowanych. Wyniki swoich prac opublikował w pięciu monografiach i w ponad 150 publikacjach w znanych i cenionych czasopismach naukowych. Wypromował wielu inżynierów, był promotorem ponad trzydziestu prac doktorskich. Został trzykrotnie uhonorowany nadaniem tytułu doktora honoris causa (Politechnika Śląska 2005, Politechnika Wrocławska 2006, Politechnika Świętokrzyska 2013) oraz doktora honorowego Politechniki Warszawskiej (2010), Beijing Polytechnic University i University of Surface Engineering. Za swoje zasługi został odznaczony m.in. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Belgijskim Krzyżem Oficerskim, Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Medalem Politechniki Warszawskiej.
Żegnamy Cię Profesorze, odpoczywaj w spokoju. 

29.03.2018

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy, składamy naszym członkom i sympatykom życzenia wspaniałych chwil spędzonych z rodziną i bliskimi. Niech w Waszych domach zagości radość, pokój oraz wielka nadzieja odradzającego się życia, którego symbolem jest Wielkanocne jajko. Wesołych Świąt!
Zarząd Sekcji

 

15.03.2018

W związku ze zbliżających się końcem czteroletniej kadencji dotychczasowych władz Sekcji, w dniu 15 marca odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków Sekcji Spawalniczej oddziału Warszawskiego. W wyniku przeprowadzonych wyborów wybrano nowy Zarząd Sekcji na kolejną kadencję. Skład nowego Zarządu Sekcji znajduje się w zakładce 'Zarząd'
Zarząd Sekcji

 

19.12.2017

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, składamy naszym członkom i sympatykom życzenia wielu radosnych chwil spędzonych w rodzinnym gronie. Niech to będzie czas odpoczynku, miłości i życzliwości. W Nowym 2018 roku życzymy wszystkim szczęścia oraz spełnienia marzeń!
Zarząd Sekcji

 

10.08.2017

Z wielkim smutkiem informujemy, że w dniu 4 sierpnia 2017 w wieku 86 lat odszedł na zawsze Pan Tadeusz Sobiś, nasz kolega, wieloletni członek i działacz Sekcji Spawalniczej SIMP oddziału Warszawskiego odznaczony medalem im. Stanisława Olszewskiego, były pracownik akademicki Zakładu Spawalnictwa Politechniki Warszawskiej.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się dnia 11 sierpnia 2017 o godz. 13:30 w kościele pod wezwaniem Św. Katarzyny w Warszawie przy ul. Fosa 17 po czym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na Cmentarz Służewiecki Stary. Pokój Jego duszy, niech odpoczywa w spokoju. 

08.05.2017

W dniu 8 maja z okazji Dnia Spawalnika oraz przypadających imienin Stanisława przedstawiciele naszej Sekcji złożyli wiązankę kwiatów na grobie św. pamięci prof. Stanisława Piwowara.


(Fot. R.Niwiński)


 

05.03.2017

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w I Mazowieckim Sympozjum Spawalniczym organizowanym w dniu 31 maja 2017 przez Zakład Inżynierii Spajania, Instytut Technik Wytwarzania na Wydziale Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej oraz Linde Gas Polska sp. z o.o.
W programie m.in.
- prezentacje nowych urządzeń spawalniczych;
- szkolenia w zakresie obsługi nowoczesnych urządzeń spawalniczych, stosowania nowoczesnych dodatkowych materiałów spawalniczych;
- prezentacje najnowszych rozwiązań z zakresu automatyzacji i robotyzacji spawania;
- rezentacje najnowszych osiągnięć naukowych w dziedzinie spawalnictwa;
- pokazy i konkursy, praktyczne spawanie nowoczesnymi urządzeniami;
- biesiada spawalników.
Wszystkie szczegóły dotyczące Sympozjum znajdują się na stronie: http://www.zis.wip.pw.edu.pl (opłata dla członków SIMP jest obniżona o 50%).

 

21.12.2016

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia wszystkim członkom Sekcji Spawalniczej, a także jej przyjaciołom i sympatykom, życzymy dużo zdrowia, miłości oraz wielu radosnych chwil spędzonych w gronie Rodziny i Przyjaciół. Życzymy także wszystkim Szczęśliwego Nowego 2017 roku!
Zarząd Sekcji

 

27.10.2016

W najbliższych dniach wielu z nas tradycyjnie odwiedzać będzie groby naszych bliskich. Na prośbę członków Sekcji podajemy numery kwater naszych spawalników na cmentarzach Warszawy. Zachęcamy do odwiedzenia ich oraz modlitwy. Prof. Stanisław Piwowar - cm. Bródnowski, kw. 87A-4-30, prof. Leszek Nekanda-Trepka, cm. Bródnowski, kw. 60F-5-32, inż. Stanisław Olszewski, cm. Powązkowski, kw. 50-1-13 (brama IV), prof. Stefan Bryła, róg Puławskiej/Goworka (symboliczna tablica), prof. Zygmunt Dobrowolski, cm. Powązkowski, kw. F/G-4-8.
 

17.10.2016

W dniu 15 paŸździernika 2016 podczas uroczystego posiedzenia Rady Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej Dziekan Wydziału prof. dr hab. inż. Andrzej Kolasa wręczył medal im. inż. Stanisława Olszewskiego za szczególne osiągnięcia w rozwoju spawalnictwa Panu Florianowi Smulewiczowi.


(Fot. I.Koptoń-Ryniec/Biuletyn PW)


 

26.09.2016

W dniu 26 września 2016 podczas otwarcia Międzynarodowej Konferencji Lutowniczej prezes Sekcji Spawalniczej SIMP dr inż. Jan Plewniak wraz z prof. dr hab. inż. Andrzejem Ambroziakiem wręczyli medal im. inż. Stanisława Olszewskiego za szczególne osiągnięcia w rozwoju spawalnictwa naszemu koledze - członkowi Sekcji Spawalniczej o/Warszawa dr inż. Jerzemu Jakubowskiemu.


(Fot. Z.Mirski)


 

06.05.2016

W dniu 9 maja (poniedziałek) zostanie złożona przez przedstawicieli naszej Sekcji wiązanka na grobie św. pamięci prof. Stanisława Piwowara. Osoby chętne, które zechciałyby się przyłączyć do tej symbolicznego wydarzenia, zapraszamy o godz. 12:00 na Cmentarz Bródnowski (miejsce spotkania przy bramie od strony ul.Odrowąża).
 

15.04.2015

W dniu 8 maja 2015 przy okazji Dnia Spawalnika spotykamy się o godz. 12:00 przy Cmentarzu Bródnowskim (brama od strony ul.Odrowąża) w celu złożenia wiązanki na grobie św. pamięci prof. Stanisława Piwowara.
 

15.04.2015

Koło Mazowieckie informuje, iż termin pierwszego spotkania z cyklu FORUM RZECZOZNAWCÓW - ASPEKTY PRAWNE ORAZ PRAKTYCZNE ustalony został na 22 kwietnia 2015 na godz. 17.00 - 18.30.

Forum odbędzie się w budynku NOT przy ul. Czackiego 3/5 w sali G (IV piętro).

Forum odbędzie się z podziałem na trzy uzupełniające się tematy:

1. Opinie techniczne

2. Wyceny mienia ruchomego

3. Szkody ubezpieczeniowe

Prosimy o wcześniejsze potwierdzenie obecności na adres: mazowieckie@ow-simp.pl

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

05.12.2014

Zapraszamy na spotkanie przedświąteczne, które odbędzie się w czwartek 18.12.2014 o godz. 17:00.

O godzinie 18:00 zostanie wygłoszony odczyt: Wymagania projektowe do kwalifikowania procesów spawalniczych dla budowy zbiorników do magazynowania LNG, mgr inż. Adam Pieńczuk (Transportowy Dozór Techniczny).


 

20.11.2014

Zapraszamy na kolejny odczyt, który odbędzie się 27.11.2014. Odczyt: "Omówienie normy ASME BPVC sec.9: Kwalifikowanie technologii spawania i lutowania oraz spawaczy i innych operatorów spawania" wygłosi Pan mgr inż. Andrzej Paczyński. Zapraszamy.

20.10.2014

Zapraszamy na najbliższe spotkanie, które odbędzie się w czwartek 6.11.2014 o godz. 17:00.

Temat spotkania: Relacja z 56 Krajowej Konferencji Spawalniczej i Targów Expo Welding w Sosnowcu, odczyt wygłosi prof. dr hab. inż. Dariusz Golański.

Niebawem udostępnimy listę z kolejnymi odczytami.

 

14.05.2014

12 maja 2014 na Walnym Zgromadzeniu Delegatów Oddziału Warszawskiego SIMP nasza sekcja otrzymała wyróżnienie:.

31.03.2014

ODCZYTY TECHNICZNE Organizowane przez Sekcję Spawalniczą OW SIMP w II kwartale 2014 roku, dostępne dla członków SIMP, NOT oraz wszystkich sympatyków spawalnictwa. Zapraszamy do zakładki "odczyty".
 

28.03.2014

SZANOWNI KOLEDZY SPAWALNICY I SYMPATYCY SPAWALNICTWA!
W wyniku wyborów , które odbyły się dnia 20.03.2014 mamy nowy skład Zarządu Sekcji Spawalniczej Oddziału Warszawskiego SIMP (zakładka "zarząd").

Sprawozdanie Zarządu z działalności Sekcji Spawalniczej OW SIMP w okresie 08.04.2010 – 20.03.2014 r. można przeczytać tutaj: sprawozdanie SS OW SIMP (2010-2014)

 

02.02.2014

Niebawem kończy się kadencja obecnych waładz SS SIMP. Zapraszamy na spotkanie 20 marca 2014 , poświęcone wyborom nowego Prezesa i Zarządu Sekcji Spawalniczej SIMP.
 

09.01.2014

Zapraszamy do działu "ODCZYTY". Dostępny jest harmonogram odczytów na I kwartał 2014 roku. Najbliższe spotkanie dnia 23.01.2014, zapraszamy!
 

08.01.2014

W dziale odczyty została zamieszczona prezentacja Pana mgr. inż. Mariusza Piękniewskiego z TUV. Można ją pobrać "klikając" na tytuł prezentacji lub bezpośrednio: wymagania ISO3834 - prezentacja
 

19.12.2013

Dzisiaj o godzinie 17:00 została uroczyście odsłonięta tablica na rzeźbie "Dzwony Kampinosu" przed gmachem Wydziału Inżynierii Produkcji, ufundowana przez absolwentów Katedry Spawalnictwa / Zakładu Inżynierii Spajania PW. Zdjęcia z odsłonięcia dostępne są w dziale "galeria".

Na spotkaniu SS OW SIMP również zostały wręczone medale im. St.Olszewskiego Panom: Wojciechowi Zakolskiemu oraz Witoldowi Klimczewskiemu. Serdecznie gratulujemy!  

22.10.2013

Zapraszamy do działu "ODCZYTY". Dostępny jest harmonogram odczytów na IV kwartał 2013 roku.
 

17.10.2013

Nowa odsłona strony Sekcji Spawalniczej SIMP (Oddział Warszawski). Od dzisiaj wszelkie informacje, zdjęcia, dokumenty będą dostępne na stronie www.simp.waw.pl. Zapraszamy częściej !!!
 

02.10.2013

Podczas 4 Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej pt."Postęp w Technologiach Lutowania" we Wrocławiu, dnia 23 września 2013 r. nasz kolega Prof. dr hab. inż. Jacek Senkara został odznaczony medalem im. St.Olszewskiego.